АВТОМАТИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ МОНІТОРИНГУ ТА АНАЛІЗУ ЗОВНІШНЬОЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ОБСТАНОВКИ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ ДЕТЕКТОРНОЇ ШТУЧНОЇ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ

Ю.В. Паржин, В.І. Кравченко, В.В. Князєв, О.А. Сєрков

Анотація


В статті розглянуто застосування детекторної нейронної мережі (ДШНМ) для розпізнавання параметрів фронту електромагнітного імпульсу грозового розряду в автоматизованій системі моніторингу та аналізу зовнішньої електромагнітної обстановки. ДШНМ в результаті емуляції активного перцептивного акту сприйняття зображення та емуляції процедури зустрічного навчання дозволяє не тільки виділити фронт імпульсу в структурі осцилографічного зображення, але й запам’ятати параметри, що виміряються, розпізнаного сегменту зображення в концепті нейрона-детектора. Це дає можливість зменшити похибки вимірювань та збільшити швидкість обробки сигналів у порівнянні з методом інтерактивного аналізу характеристик електромагнітних перешкод, що розглядається.

Ключові слова


детекторна нейронна мережа; електромагнітний імпульс

Повний текст:

PDF (Русский)

Посилання


Кравченко В.И. Молния. Электромагнитные фак¬торы и их поражающее воздействие на технические средства. – Харьков: НТМТ, 2010. – 292 с.

Свідоцтво України № 24621 від 31.05.2008 про реєстрацію авторського права на твір. Компьютерная программа интерактивного анализа экспериментальных данных и генерации отчетов [Текст] / О.А. Серков, С.О. Нікітін, В.О. Кравець, Л.О. Нікітіна.

Паржин Ю.В. Детекторный принцип построе-ния искусственных нейронних сетей как альтернатива коннекционистской парадигме. Системи управління, наві-гації та зв’язку. ПНТУ. Випуск 4(44). 2017. С. 80-101.

Parzhin Y. Hypotheses of neural code and the infor-mation model of the neuron-detector. Journal: ScienceOpen Research – Section: SOR-COMPSCI DOI: 10.14293/S2199-1006.1.SOR-COMPSCI.AP5TO7.v1, 2014. 38 p.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


##submission.copyrightStatement##